FITAcademyNetworkGames2014

Report

V pátek 14. března se konal první ročník „vysokoškolské“ síťařské olympiády. Čtrnáct soutěžících změřilo své síly ve dvou bězích. Mezi soutěžícími byli jak magisterští, tak bakalářští studenti Cisco akademií. Navíc si zasoutěžil i jeden absolvent a další se v průběhu dne stavili se alespoň podívat a pozdravit svoji alma mater.

Zájem o soutěž nás velmi těší a věříme, že za rok se sejdeme na dalším ročníku.

Zadání

Zadání zahrnovalo všechny možné i nemožné technologie z kurzu CCNAv4 s tím, že v některých bodech bylo možné i několik různých variant správného řešení. Soutěžícímu nebylo řečeno co konkrétně má nakonfigurovat, jen k jakému výsledku by měl dojít, bylo tedy zcela na něm/ní, jak se k problému postaví. Zadání vzniklo na naší fakultě, nicméně pro review jeho korektnosti jsme požádali zahraničí, konkrétně Ing. Petra Palúcha, PhD. z FRI UNIZA na Slovensku, jemuž tímto děkujeme za ochotu.

Zadání letošní soutěže lze stáhnout z tohoto odkazu.

Vyhodnocení

Zadání obsahovalo 25 úkolů, každý byl hodnocen 4 body. Většina úkolů se hodnotila ze své podstaty variantou buď všechno, nebo nic, ovšem u pár úkolů se uznávalo dosažení alespoň dílčích výsledků.

Zdálo by se, že favorizovanými mohou být všichni magisterští studenti CCNP, ovšem jak realita ukázala, i studenti bakalářští byli magistrům zdatnou konkurencí a do lepších výsledků jim chyběl snad jen kousek v podobě větší praxe v ovládání Cisco krabiček.

Magistři CCNP__Bakaláři CCNA___Absolventi___
PořadíSoutěžícíPořadíSoutěžícíPořadíSoutěžící
1.Vít Rek1.Jiří Škorpil1.Marek Černý
2.Martin Holkovič2.Martin Moučka
3.Martin Bašti3.Dávid Filičko
4.Alžběta Černeková4.Michal Ruprich
5.Radek Hranický5.Alber Mikó
6.Stanislav Bárta6.Jan Wrona
  7.Daniel Javorský

Absolutní žebříček je seřazen od nejlepšího po nejhoršího dle množství sesbíraných penalizačních bodů.

PořadíSoutěžícíPříslušnostPenalizace
1.Vít Rekmgr-4b
2.Martin Holkovičmgr-16b
3.Martin Baštimgr-20b
4.Marek Černýabs-22b
5.Jiří Škorpilbc-23b
6.Martin Moučkabc-24b
7.Alžběta Černekovámgr-34b
8.Radek Hranickýmgr-36b
9.Dávid Filičkobc-40b
10.Stanislav Bártamgr-44b
11.Michal Ruprichbc-46b
12.Albert Mikóbc-56b
13.Jan Wronabc-64b
14.Daniel Javorskýbc-80b

Sponzoři

Každý ze soutěžících dostal taštičku naditou dary od sponzorů. Mezi obsahem kromě spousty reklamních propisek byl třeba i létající talíř, kovový hlavolam, šátek na hlavu, machršňůrku, bonbóny a mnohé další. Mimo to tři nejlepší byli odměněni o trochu štědřeji než zbytek, první dostal dokonce router Cisco 860, který štědře daroval jeden ze sponzorů.

A kteří mecenáši si zaslouží uznaní za svůj přístup k budoucím nadějím síťařského světa?