FITAcademyNetworkGames2016

Ve středu 11. prosince 2016 se konal další ročník síťařské olympiády FIT Network Academy Games. Z patnácti registrovaných nakonec změřilo své síly třináct adeptů středoškolského, bakalářského a magisterského studia a dokonce i pár absolventů. Pro každého byl připraven dárek za jeho heroický výkon s tím, že vítězové v každé kategorii si odnesli i pořádně těžký kus síťařského železa.

Zájem o soutěž nás velice těší a uvidíme se u dalšího ročníku pravděpodobně v roce 2018.

Zadání

Letošní herní mód se dá nejlépe shrnout jako king-of-the-hill. Soutěžící dostal vstupní bod do sítě s předem neznámou konfigurací a musel se co nejrychleji dostat ze vstupního bodu na výstupní s tím, že po cestě zodpovídal otázky na síťařská témata, které byly doprovozeny i konfigurací a troubleshootingem CCNA RS technologií.

Jen pro představu si můžete papírové zadání prohlédnout zde, ale bez její praktické části vlastně nemáte možnost zcela posoudit jaké to vlastně bylo.

Výsledky

Soutěž proběhla v kategoriích – absolventí, magistři, bakaláři a střední školy. Vyhráli všichni, nicméně top pořadí nejlepších odhalovačů problémů je následující:

Absolventi: Ing. Marek Černý
Magistři: Bc. Martin Očenáš
Bakaláři: Tomáš Daniš
Střední školy: Miroslav Kočí

Fotodokumentace

Fotografické album akce je k dispozici na odkaze:

Sponzoři

FANG 2016 by se nekonal bez podpory našich partnerů, kterým velice děkujeme za poskytnutí prostor (FIT-VUT) a hezkých síťařských cen pro nejlepší ze soutěžících (ANECT, OubCom a KolejNet VUT).

Kontakt

FANG 2016 pro vás s chutí připravili organizátoři Ing. Vladimír Veselý, Ph.D. a Ing. Matěj Grégr

A na závěr promo plakátek propagující akci, jehož vskutku nadčasový design ještě pár let uvidíte recyklován: